Monika Borowiecka

Managing Partner TangentLine VC
Partner Zarządzający w Tangent Line VC, funduszu wspierającym działalność inwestycyjną polskich przedsiębiorców.
Udziałowiec i członek zarządu spółek specjalizujących się w rozwoju innowacyjnych technologii na polskim rynku, w tym Triomega i KidiHub. Ekspert inwestycyjny z szeroką wiedzą z zakresu marketingu, zarządzania i sprzedaży. Szkoleniowiec i pasjonat, trener i mentor prowadzący szkolenia dla kadry menedżerskiej wyższego szczebla. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie zawodowe - zdobyte m.in. w jednej z największych międzynarodowych korporacji - Mars Polska.

Wierzy w biznes oparty na wartościach ludzi, wiedzy i przede wszystkim rozwoju - zarówno osobistym jak i technologicznym. Kreatywna, przedsiębiorcza, relacyjna, o wysokich kompetencjach w zakresie uczenia się i zarządzania zmianą. Uważna obserwacja trendów zmieniających się na rynku oraz umiejętność oceny kompetencji poszczególnych osób z zespołów projektowych pozwalają jej na sprawne przeprowadzenie procesu inwestycyjnego od analizy do wyjścia z inwestycji.

Rozwiń Zwiń

Paulina Brym-Ciuba

Chief Executive Officer Startup Hub Poland
Od roku 2023 Prezes Zarządu Fundacji SHP. Osoba odpowiedzialna z ramienia Zarządu za całokształt procesu zarządzania i rozliczania projektów Fundacji. Z Fundacją związana od 2019r.. Manager projektów akceleracyjnych w tym: Akademicka Liga Startupów, Poland Prize czy Warsaw Booster, a także projektów scoutingowych i edukacyjnych takich jak V4 Venture Drill, Orlen Inventor Tech Day czy projektów softlandingowych takich jak Poland Business Harbour.

W latach 2016-2019 była Dyrektorem Działu Marketingu w Instytucie Studiów Wschodnich, odpowiadała za współpracę z partnerami komercyjnymi, za promocję firm podczas imprez organizowanych przez Instytut (w szczególności podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy - największej imprezie gospodarczej w regionie, zwanej „Polskim Davos”). W ISW koordynowała komunikację oraz wizerunek firm podczas Forum Ekonomicznego.

Zasiadała w komisjach eksperckich analizujących i oceniających zgłoszenia do konkursu.Spikerka wielu konferencji branżowych, w tym Seeds for Future, czy WolvesSummit. Mentorka w wielu programach w zakresie generalnego zarządzania, komunikacji i strategii. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku: nauki polityczne, Stypendystka Państwowego Uniwersytetu w Sankt Petersburgu. Umiejętności zarządzania potwierdzone certyfikatem PRINCE2. Na koniec 2022 roku Paulina trafiła na listę 100 najbardziej wpływowych kobiet w polskim sektorze VC.
Rozwiń Zwiń

Marek Kotelnicki

Managing Partner Vigo Ventures
Twórca biznesu i aktywny inwestor prywatny koncentrujący się na projektach fotonicznych i deep tech. Udziałowiec i członek zarządu w międzynarodowych spółkach technologicznych. Członek Jury, mentor i prelegent w międzynarodowych wydarzeniach technologicznych organizowanych przez takie organizacje jak MIT Innovators under 35, European Photonics Venture Forum, TechTour & TechTour Photonics & Deep Tech, AdMaCom | INAM, Podim, European Photonics Industry Consortium (EPIC), PhotonHub Europe.

Ponad dekada doświadczenia w pracy z projektami naukowymi z całego świata. Doradzał setkom spółek technologicznych z ponad 40 krajów w zakresie komercjalizacji technologii, pozyskiwania kapitału i rozwoju biznesu. Absolwent studiów dwustopniowych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz stypendysta Ryukoku University w Japonii.



Współzałożyciel, agencji kreatywnej i doradczej dla sektora high-tech oraz Fundacji Centrum Innowacji i Komercjalizacji Technologii (CIKT), która w 2016 roku zorganizowała globalną kampanię "Bringing Tech & Science Closer to People" pod oficjalnym patronatem UNESCO - z zasięgiem ponad 88 milionów osób i 137 krajów było to pierwsze i największe cyfrowe wydarzenie promujące projekty naukowo-technologiczne. Oceniał i rekomendował technologie na potrzeby telewizyjnego serialu dokumentalnego ("Wynalazcy przyszłości") realizowanego dla Canal+ Discovery o polskich startupach, naukowcach i innowatorach.



Od 2018 roku Partner Zarządzający w VIGO Ventures - inwestorze early-stage, który skupia się na spółkach z obszaru fotoniki z całej Europy. Został stworzony przez VIGO Photonics i Warsaw Equity Group. VIGO Ventures wnosi silną, głęboką sieć technologiczną, praktyczne podejście do biznesu i możliwe inwestycje follow-on do €10mln.

Rozwiń Zwiń

Diana Koziarska

Managing Partner Smok VC
VC nomad, podróżująca po Europie Środkowo-Wschodniej.

Partner założyciel w SMOK Ventures, polsko-amerykańskim funduszu venture capital, który inwestuje w firmy software'owe i gamedevowe na wczesnym etapie rozwoju w całej Europie Środkowo-Wschodniej.

Współzałożycielka programu preakceleracyjnego ReaktorX.
Forbes 30 under 30. Ambasador Startup Poland.
Rozwiń Zwiń

Kamila Koźbiał – Loba

Członek Zarządu ds. Operacyjnych w Enea Innowacje
Pani Kamila Koźbiał – Loba jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego.
Ukończyła menadżerskie studia podyplomowe z zarządzania firmą na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu oraz posiada dyplom MBA uzyskany na GFKM przy współpracy z Izbą Gospodarczą Gazownictwa i Uniwersytetem Gdańskim oraz Institut d’Administration des Enetrprises Aix-Marseille.

Od 2017 r. pełni funkcje kierownicze i menadżerskie w sektorze energetycznym. W latach 2017 -2021 kierowała realizacją projektów strategicznych dla PGNiG TERMIKA Energetyka Rozproszona sp. z o.o. w obszarze przygotowywania i realizacji inwestycji ukierunkowanych na rozwój nisko i zeroemisyjnych technologii wytwarzania ciepła oraz energii elektrycznej, jak również poprawę
efektywności energetycznej instalacji energetycznych.

Obecnie pełni funkcję Członka Zarządu ds. Operacyjnych w Enea Innowacje sp. z o.o., gdzie zarządza obszarem inwestycji kapitałowych bezpośrednio związanych z core-businessem GK ENEA oraz nowych technologii w energetyce, w tym także rozwiązaniami z obszaru SMR.
Rozwiń Zwiń

Paweł Przybyszewski

Chief Product Officer Startup Academy
Jest pierwszym polskim brokerem technologii oraz popularyzatorem polskiej nauki. W Startup Academy jako CPO jest odpowiedzialny za wprowadzanie nowych produktów na rynek.

W FibriTech jako CPO odpowiadał za opracowanie nowych produktów w oparciu o wypracowane w FibriTech ekologiczne technologie. W Business Technology Progress jako ekspert ds. transferu technologii specjalizuje się w kompleksowej analizie technologii, ocenia projekty innowacyjne/ technologiczne pod kątem potencjału komercjalizacji i atrakcyjności inwestycyjnej, pośredniczy w pozyskiwaniu technologii współpracując bezpośrednio z wynalazcami i inwestorami.

Aktywny w polskim i międzynarodowym środowisku R&D, doświadczony mentor i doradca z zakresu transferu technologii, ochrony i przenoszeniu praw własności intelektualnej, aplikacji biznesowej nowych produktów na rynek i możliwości ich finansowania.
Rozwiń Zwiń

Maciej Sadowski

Chairman High-Tech Committee KIG
Współzałożyciel i prezes fundacji Startup Hub Poland (do 2022), autor koncepcji i manager licznych programów akceleracyjnych i inkubacyjnych, podczas których współpracował merytorycznie z przeszło 180 startupami. Posiada dziesięcioletnie doświadczenie w obszarze venture capital (analityk, dyrektor inwestycyjny, partner) i mentoringu startupów technologicznych.

Pełni funkcję przewodniczącego Komitetu ds. Technologii, Innowacyjności i Różnorodności Krajowej Izby Gospodarczej, jest laureatem programu NewEurope100 organizowanego przez Magazynu Financial Times, Res Publica, Google i Visegrad Fund oraz Top50 polskiego rynku startupowego magazynu NaTemat.

W 2018 roku był ekspertem Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. W latach 2015-2020 był też Członkiem Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP oraz Członkiem Rady Programowej CZIiTT Politechniki Warszawskiej. Fundacja odpowiada między innymi za relacje z partnerami korporacyjnymi i tworzeniem pipelineów zagranicznych projektów na potrzeby funduszy Venture Capital. Ukończył studia III stopnia na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych oraz uzyskał tytuł magistra w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego. Stypendysta Universiteat Salzburg.
Rozwiń Zwiń

Krzysztof Szubert

Wiceprezes zarządu (Chief Information Officer) PKO TFI, Członek Rady Wysokiego Szczebla ds. Współpracy Cyfrowej ONZ (IGF)
Wiceprezes Zarządu (Chief Information Officer) PKO TFI - Absolwent Wydziału Organizacji i Zarządzania w Przemyśle Politechniki Warszawskiej oraz studiów Executive MBA. Od 2017 do 2020 Visiting Fellow Uniwersytetu Oxfordzkiego.

Menedżer z blisko 30-letnim doświadczeniem. Polski przedsiębiorca, inwestor i doradca strategiczny. Doświadczony zarówno jako CEO prywatnych przedsiębiorstw, jak i Sekretarz Stanu resortu cyfryzacji odpowiedzialny za sprawy międzynarodowe oraz Pełnomocnik Rządu w administracji centralnej. Od początku kariery związany z branżą nowoczesnych technologii cyfrowych oraz wsparcia przedsiębiorczości. Od 2012 Minister Cyfryzacji Gospodarczego Gabinetu Cieni Business Centre Club. W 2015 od redakcji Burda-Media / CRN otrzymał prestiżowy tytuł „Człowiek Roku Branży ICT”. W listopadzie 2017 znalazł się w gronie 100 najbardziej wpływowych osób obszar innowacji w Europie Środkowo-Wschodniej (lista New Europe 100). W latach 2017-2019 członek grupy doradców Sekretarza Generalnego ONZ (MAG). Senior Advisor brukselskiej FIPRA International. W grudniu 2019 otrzymał tytuł Honorowego Ambasadora Polskiej Gospodarki. Od 2018 Członek Rady Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Od sierpnia 2022 Członek Rady Wysokiego Szczebla ds. Współpracy Cyfrowej ONZ (IGF). Kawaler Orderu Odrodzenia Polski. Od stycznia 2020 do września 2022 Prezes Zarządu funduszu ko-inwestycyjnego NCBR Investment Fund ASI S.A.

Powołany na stanowisko Wiceprezesa Zarządu PKO TFI od dnia 17.10. 2022 r.
Rozwiń Zwiń

Tomoho Umeda

Prezes Zarządu, Hynfra
Przewodniczący Komitetu Technologii Wodorowych KIG. Właściciel i CEO TOMO Group ltd. Prezes Hynfra, spółki zajmującej się zielonym wodorem.

Członek zarządu Hydrogen Poland Association. Propagator i aktywista branży zrównoważonego rozwoju, działacz gospodarki wodorowej.
Wcześniej doświadczony konsultant strategiczny skupiający się na doradztwie politycznym, sprawach publicznych i kształtowaniu polityki dla różnych branż.

Pasjonat komunikacji społecznej, zarządzania kryzysowego, marketingu oddolnego.
Fan nurkowania.
Rozwiń Zwiń

Radosław Żydok

Dyrektor Departamentu Projektów Transformacyjnych, KGHM Polska Miedź
Dyrektor Departamentu Projektów Transformacyjnych w KGHM Polska Miedź S.A. Kieruje zespołem odpowiedzialnym za wdrażanie nowych, niskoemisyjnych technologii do głównego ciągu produkcyjnego KGHM. Kluczowe obszary działalności departamentu to odejście od paliw kopalnych do alternatywnych (np. wodoru) w procesach metalurgicznych, wytwarzanie wodoru oraz wychwyt CO2 z instalacji hutniczych. W tych ramach Radosław Żydok zarządza kontaktami z podwykonawcami, jednostkami badawczymi, oddziałami produkcyjnymi oraz kieruje zespołem kierowników projektów.

Z wykształcenia informatyk i ekonomista. Wcześniej przez 3 lata kierował zespołem regulacyjnym w KGHM.

W latach 2007-2016 zatrudniony na Politechnice Warszawskiej jako informatyk. Od 2016 do 2018 zawodowo związany z Fundacją Republikańską, gdzie zajmował się badaniami, doradztwem i współpracą z sektorem publicznym.
Rozwiń Zwiń